Rozhodnuto je také o mistrech kategorie mladších žáků. Na zlaté medaile dosáhla Sparta Praha, která porazila 6:4 Florbal Vsetín. Sparťanští talenti přitom museli obracet skóre, když po první půli ztráceli jeden gól.

Pražané dali první gól, ale Vsetín na jejich trefu rychle odpověděl vyrovnáním. A později se dokonce dostal do náskoku 2:1 i 3:2. Sparta tak nebyla ve snadné situaci a musela dát do druhého poločasu všechny síly, aby se vrátila do hry.

Ve druhé části utkání se obrat skutečně podařil. Mladší žáci Sparty dali dvě branky za sebou, a rázem na tom byli lépe oni. Vsetín nezachránilo ani rychlé vyrovnání na 4:4, když mu soupeř před koncem zápasu utekl dvěma góly a ovládl Brno Open Game 2020.

Jednu z finálových tref si připsal David Janda, který celkově měl na turnaji bilanci 18+8. O své dojmy po zlatém vítězství se podělil v rozhovoru.

Co říkáš na to, jak sis s týmem užil Brno Open Game?
Turnaj jsme si hodně užili, protože jsme byli na výborném hotelu. Na pokoji byla velká sranda a Open Game jsem si užil i proto, že jako Sparta jsme dobrá parta a mám tu spoustu kámošů.

Jak hodnotíš vaše výkony, které jste podávali po celou dobu turnaje?
Myslím si, že jsme hráli moc dobře. Ve skupině jsme byli první, tak jsem spokojený. A navíc jsme vyhráli turnaj bez jediné prohry.

Jak jsi vnímal vítězné finále proti Vsetínu?
Ze začátku jsme trošku polevili. Ale pak jsme se po první polovině kousli a dotáhli to k vítězství.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Elitu ovládl Richmond, ve finále přestřílel IBK Södra Böhmen

Po loňské absenci na Brno Open Game se Richmond vrátil na florbalový trůn. Výběr v kategorii ELITE prošel turnajem bez jediné porážky a ve finále si poradil se Södra Böhmen 8:3. Nejlepším hráčem zlatého mužstva byl vyhlášen obránce Lukáš Jalový, který se podělil o dojmy z vítězného finále. Lukáši, jak

Známe finálová složení všech kategorií Open Game 2020

Na Brno Open Game 2020 byla odehrána semifinále všech dospělých kategorií a už se čeká na výsledky finále. Kdo se popere o nejcennější trofeje z letošního turnaje? Do finále kategorie PRO se dostal Tým na hraně, který porazil bez inkasovaného gólu IBK PořádMálo. V prvním poločase se trefili Matyáš Kůra a Alexandr Svoboda, na

Mistrem kategorie U21 jsou Plantážníci. Odehrála se i čtvrtfinále HOBBY

První kategorie dospělé Open Game 2020 zná své vítěze. Zlato mezi týmy U21 brali IBK Plantážníci, kteří v závěrečném utkání porazili stříbrný Team Kazachstan. Bronz získali hráči Hopp Schwiiz IBK. Mezitím se dopoledne odehrála také čtvrtfinále kategorie HOBBY. De facto finálový zápas mezi Teamem Kazachstan a IBK