Závěrečné finále Open Game 2020 odehráli starší žáci Liberce a Sparty Praha. V utkání padl bleskový gól a až do posledních chvilek byl výsledek otevřený. Potom se ale trefil Bartoloměj Smolka a rozhodl o zlatu pro FBC Liberec.

Severočeši se trefili už po čtyřech vteřinách hry, když hned po buly zamířil dopředu Ondřej Cejnar a proměnil svoji šanci. Ve druhém poločase se však sparťané vrátili do boje a ve 27. minutě vyrovnal Jakub Kárník. Potom dlouho zůstával výsledek beze změny a zdálo se, že dojde na nájezdy. Těm však zabránil gól Bartoloměje Smolka z předposlední minuty utkání. Právě úspěšný střelec Liberce zmínil, jak se mu letos na Open Game líbilo.

Jak hodnotíš celý turnaj a vaše umístění?
Turnaj se nám rozhodně povedl. První zápasy byly asi trochu horší, než jsme se dostali do svého tempa. Potom jsme se rozjeli a dopadlo to skvěle.

Dal jsi rozhodující gól finále. Co říkáš na svůj výkon?
Byl jsem ze začátku trochu nervózní, ale pak se to spravilo. Naštěstí jsme dali gól už po čtyřech vteřinách, takže díky tomu se nám hrálo líp.

Jak bys okomentoval partu, kterou jste s Libercem vytvořili?
Partu jsme měli určitě skvělou a došli jsme si díky ní až ke zlatu.

Přijedete i příští rok do Brna bojovat o zlato?
Určitě ano. Vrátíme se a pokusíme se to zopakovat.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Finále HOBBY uzavřely vítězně Fialové Kobry Globo Gym

Posledním zápasem dospělé Open Game 2020 se stalo finále kategorie HOBBY. V něm na sebe narazily Fialové Kobry Globo Gym a SK Domaslavice, které bojovaly do posledního dechu. Kobry ale nakonec udržely náskok z první půle a převzaly pohár za výhru 4:2. Úspěšný turnaj shrnul tahoun Globo Gymu Kamil Bříška, který zároveň byl nejproduktivnějším

Elitu ovládl Richmond, ve finále přestřílel IBK Södra Böhmen

Po loňské absenci na Brno Open Game se Richmond vrátil na florbalový trůn. Výběr v kategorii ELITE prošel turnajem bez jediné porážky a ve finále si poradil se Södra Böhmen 8:3. Nejlepším hráčem zlatého mužstva byl vyhlášen obránce Lukáš Jalový, který se podělil o dojmy z vítězného finále. Lukáši, jak

Zlaté medaile kategorie PRO putují k Týmu na hraně

V kategorii Muži PRO uspěli hráči Týmu na hraně. Ve finále zdolali, jak jinak než na samostatné nájezdy, Tatran selection a brali cenné zlato. Rozhodující střílení zvládl Filip „Jágr“ Horák, který se navíc trefil už v základní hrací době, a přispěl k vítězství 3:2. Turnaj potom Horák zhodnotil v rozhovoru. Co